THAİ MASAJI

Thai Masajı, 2500 yıl önce Tayland’da ki Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj şeklidir. Thai masajı esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskıların uygulandığı masaj türüdür.

Thai Masajı, el veya parmakların kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleriyle sıkıştırma ve masaj tekniği ile uygulanır. Thai masajı genellikle zeminde bir futon minderi üzerinde uygulanır ve müşteri yoga kıyafetleri gibi gevşek, rahat ve esnek kıyafetler giyinir.

Thai Masajının Faydaları Nelerdir?

Thai Masajı (Tayland Masajı), dokularınızı besinler ve oksijenle besleyen kan dolaşımınızı artırır. Bu da, vücudunuzun kendisini karbon dioksit, toksinler ve metabolik yan ürünlerden kurtarmasına yardımcı olur. Bu, yaşlanma sürecini tersine çevirerek vücudunuzun daha verimli olmasına yardımcı olur.

Thai Masajı (Tayland Masajı), stresi azaltmak ve stresten kaynaklanan sağlık sorunlarına karşı korumak için sıklıkla kullanılır. Ayrıca enerjiyi arttırdığı ve hareket ve esneklik aralığını iyileştirdiği bilinmektedir. Özellikle Tayland masajının birçok farklı sağlık sorununa fayda sağladığı veya iyileştirdiği söylenmektedir.

Gerilimden doğan baş ağrıları hafifletmek
Bel ağrısı türlerini azaltmak (tipik olarak subakut ve kronik spesifik olmayan bel ağrısı)
Eklem sertliği ve ağrının yanı sıra kas ağrısı ve spastisiteyi hafifletmek
Esnekliği ve hareket alanını artırmak
Dolaşımı ve lenfatik drenajı uyarmak
Enerjiyi artırmak
Sinir sistemini sakinleştirmek

Close No menu locations found.