Sıkça Sorulan Sorular

Masaj genel anlamda yüzyıllardan beri var olan insan bedeni üzerindeki en önemli ritmik terapi şekillerinden biri olarak karşımıza çıkan bir uygulamadır.

Masaj türleri kendi içinde çeşitlere ayrılır. Bunlar sırasıyla Klasik masaj, İsveç masajı, medikal masaj, spor masajı, ayak masajı, sultan masajı, bali masajı, thai masajı vb olarak sınıflandırılmaktadır.

Masaj kendi içinde türlere ayrılırken bu ayrımdaki en büyük faktör, masajın uygulandığı kültür ve ülke, masajın yapılış şekli ve uygulaması gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

Sauna diğer adıyla buhar odası ya da banyosu kişiye buhar ve sıcaklık aracılığıyla gevşemesini rahatlamasını sağlar. Cildini temizler. Kişiyi gençleştirir.

Masaj seanslardan oluşur. Her seans ortalama olarak minumum 30 dakika ile 120 dakika arasında değişmektedir. Genellikle 45 veya 60 dakikalık setler tercih edilmektedir.

Masaj da düzen büyük önem taşır. Sürekli olarak masaj hizmeti alan bireyler fiziksel ve zihinsel olarak çok daha güçlü bir yapıya kavuştukları gözlemlenmiştir. Bu sebeple masajda süreklilik önemlidir.

Spa özellikle uzakdoğu kültürünün bizlere sunmuş olduğu büyük bir armağandır. Doğu asya kökenli ulusların geliştimiş oldukları spa ile bedenimiz çok daha sağlıklı bir hale gelir. Özellikle spa taşı kumu yağı kokusu gibi çeşitli malzemeler ile gerçekleştirilen spanın faydaları çok büyüktür.

Evet herkes spa işlemine tabi tutulabilir yani spa hizmeti alabilir. Ancak herkes spa yapamaz spa özel bir terapi şeklidir. Bu yöntemi bilmek önemlidir. Emek ve kuvvet ister.Yanlış yapıldığı taktirde sakatlıklara neden olabilir. O sebeple bu işi bilen uzmanların yapması uygundur.

 

 

Hamam uygulaması önemli bir Türk geleneği olup yüzyıllardan beri devam etmektedir. Kese köpük ve tellak eşliğinde gerçekleştirilen hamam hizmeti kişiye ferahlık katar. Cildin temizlenmesini sağlar.

Sauna diğer adıyla buhar odası ya da banyosu kişiye buhar ve sıcaklık aracılığıyla gevşemesini rahatlamasını sağlar. Cildini temizler. Kişiyi gençleştirir.

 
Close No menu locations found.