Masaj Türleri Nelerdir ?

Masaj Türleri Nelerdir ?

Spa Masaj tekniklerinin bu denli fazla olması pek tabii türlerine de yansımaktadır. Adios Adana Masaj Salonu işletmemiz içerisinde uygulanan masaj türleri aşağı da yer almaktadır.

Klasik Masaj: Klasik masajla huzuru yeniden keşfedin..

Masajın beş ana tekniğinin, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı klasik masaj yöntemi, özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşmaktadır. Çeşitli yağlar eşliğinde cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri, belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır.

Sizde uzman ellerden klasik masaj hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Bali Masajı: Uzak diyarlardan sizin için, size özel..

Bali masajı adını Endonezya’nın küçük, volkanik bir adası olan Bali’ den alır. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan Bali masajı çoğu diğer masaj türünde olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp kas gerginliğini azaltarak vücutta rahatlama sağlar. Bali masajına diğer masaj türlerinden farklı olarak baştan değil ayaktan başlanır. Bunun sebebi ise vücudun her tarafındaki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara doğrudan bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak tüm vücuda hükmedip gevşetmek amaçlanır. Bali masajında, kendisine has Bali Santi yağları kullanılmaktadır.

Sizde uzman ellerden bali masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan  bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Spor Masajı: Spor masajıyla sağlığı yakala…

Spor masajı; krampların, kas sertliklerinin zararlı etkilerinden vücudu kurtarır bununla birlikte lif kopmalarını ve kas zedelenmelerini önler. Kan dolaşımını hızlandırdığı için; toksin ve ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Vücudu genel anlamda rahatlatır, psikolojik rahatlama ile birlikte fiziksel olarak daha iyi hissetmemizi sağlar.

Sizde uzman ellerden spor masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Aroma Terapi: Aromatik kokular eşliğinde ruhunuz dinlensin

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük, hareketlerinin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliğinden olmaktadır.

Sizde uzman ellerden aroma terapi masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Derin Doku Masajı: Tüm vücudunun rahatladığını hisset…

Derin Doku Masajı, kan dolaşımını stimüle ederek, en derinde bulunan kaslardan toksinlerin atılmasını sağlayan, zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmelerin çözülmesinde etkili olan bir masaj türüdür. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak bedendeki enerji akımını uyarılır ve vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. Derin doku masajı, artrit, kronik eklem ağrıları, egsersiz sonrası ağrılar gibi sorunları çözmede ideal bir terapi yöntemidir.

Sizde uzman ellerden derin doku masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Shiatsu Masajı: Sihri, şifalı parmaklarla keşfet…

Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akapunkturla aynı felseyefe sahip olan Shiatsu masajında, vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.

Sizde uzman ellerden shiatsu masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Sıcak Taş Masajı: Enerjini termoterapiyle yenile…

Sıcak taş masajı, volkanik lav taşlarının sıcak suda ısıtılarak vücudun belli kilit noktalarına koyulmasına dayanır. Bu taşlar sıcağı uzun süre koruma özellikleriyle vücut üzerinde termoterapi etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırmakta, vücudun daha fazla oksijenle temasa geçmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu bakım sadece bedensel değil, aynı zamanda ruhsal ve zihinsel olarak da rahatlama sağlar.

Sizde uzman ellerden sıcak taş masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Adios Mix Masajı: Şifalı ellerin etkisini, Adios Mixle doruklarda yaşayın..

İsveç, Bali, Shiatsu ve Aroma Terapi masajlarının en özel ve en rahatlatıcı teknikleri seçilerek uygulanan Adios Mix Masaj gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir. Aromatik kokular eşliğinde ruhunuzu ve vücudunuzu saran bu masajın enerjisiyle kendinizi daha canlı ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

Sizde uzman ellerden adios mix masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Randevu ve detaylı bilgi için 0531 328 90 70 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İsveç Spası: Vücudun zinde başlaması, yaşamın gündelik sıkıntılarından kurtulmak amacıyla uygulanan genel dinlenme ve gevşeme yöntemidir. Süresi yaklaşık olarak 60 dakika olan bu uygulama da genel anlamda masaj yağlarından yararlanılmaktadır. Uygulama oldukça nazik ve yavaş yapılabileceği gibi hareketli ve güçlü şekilde de yapılabilir. Aynı zamanda batıda tercih edilen en yaygın terapi yöntemidir.

Sizde uzman ellerden isveç spası hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Sultan Masajı: İki terapistin aynı anda dört elle uyguladığı özel terapi türüdür. Diğer adı dört el terapisi olan bu uygulama da süre 2 saattir, fakat iki masöz ya da masörün senkronize çalışmasıyla birlikte uygulamanın süresi yaklaşık 60 dakikaya düşmektedir. Aynı zamanda terapi esnasında aromatik yağlardan da faydalanılmaktadır.

Sizde uzman ellerden sultan masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Medikal Masaj Teknikleri: Cilt, kaslar, tendomlar, kas ve kas gruplarını çevreleyen zar dahil olmak üzere yumuşak dokulara etki eden farklı terapi uygulamasıdır. Bu uygulama maksadında öncelikle kişinin durumu test edilir ve iyileştirilmesi sebebiyle medikal tedavi yöntemi uygulanır. Kasların yenilenmesi ve gevşemesine yardımcı olmaktadır.

Sizde uzman ellerden medikal masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Lomi Lomi Nui Masajı: Bırakın Şifalı Eller, Ruhunuzda Dans Etsin…

Hawai kökenli bir masaj türü olan Lomi Lomi Nui de, kol ve dirseklerle ritmik hareketler eşliğinde masaj uygulanır. Terapistin hareketleri daha çok bir dansı andırır ve masaj hizmeti alan kişi çevresinde armoni içinde dönülerek yapılır. Eğlenceli ve çok değişik bir uygulamadır. Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama hissi uyanır.

Sizde uzman ellerden lomi lomi nui masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Mandara (Dört El) Masajı: İki terapistin aynı anda ve birbirleriyle son derece uyumlu, senkronize bir masaj terapisi gerçekleştirdiği bir masaj türüdür. Bu masajın en büyük amacı 2 farklı kişinin aşırı yüklenmiş elektriği tek bir masaj ile bertaraf etmesidir. Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar.

Sizde uzman ellerden mandara (dört el) masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Yüz Masajı: Yüz masajı kan dolaşımını artırır ve bu da cildinizin daha canlı bir görünüm kazanmasına, lemfatik boşaltım da denilen yöntemle hafifleyip ışıldamasına yardımcı olur.

Sizde uzman ellerden yüz masajı hizmeti almak isterseniz Adana Reşatbey’de bulunan adana reşatbey masaj salonumuzda profesyonel bayan masöz ekibimizle sizleri bekliyoruz.

Randevu ve detaylı bilgi için 0531 328 90 70 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close No menu locations found.