MASAJ

Vücudunuz bir masaja ihtiyacı olduğunu size bildirmekte oldukça iyidir, keşke size  en çok hangi  tür masajdan fayda sağlayacağını da söylese. Masaj konusunda yeniyseniz veya normal İsveç seansınızı hiç geçmediyseniz, oradaki tüm farklı masaj türlerinde gezinmek kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, masajın birçok farklı stilini ve faydasını çözmenize yardımcı olmak için buradayız, böylece sizin için en iyi olanı rezerve edebilirsiniz.

Vücudun farklı bölgelerine veya iyileştirici yaklaşımlara odaklanan birkaç masaj türü vardır. Masaj, vücudu eller kullanarak ovma ve yoğurma uygulamasıdır. Masaj sırasında masaj terapisti, ağrıyı ve gerginliği azaltmak için vücudun kaslarına ve eklemlerine hafif veya güçlü bir baskı uygulayacaktır. Masaj terapisti, masaj yapma konusunda eğitilmiş kişidir.

Farklı masaj çeşitleri bazılarını sizler için araştırdık, hangisinin sizin için uygun olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Masajın kelime anlamı; Yunancada yoğurma anlamında kullanılan “massein” kelimesi ile Arapçada dokunma anlamında kullanılan “mass” kelimelerinden köken alır. Masaj, vücuttaki yumuşak dokulara çeşitli manipülasyon uygulamaları yapılması esasına dayanan, organizmada fizyolojik ve/veya psikolojik etkiler meydana getiren mekanik uyarıcılar olarak tanımlanabilir (Kanbir, 2008). Masajdaki manipülatif uygulamalar kompresyon, friksiyon, vibrasyon, stroking, perküsyon, kneading, germe gibi uygulamaları kapsar ve mekanik uyarı oluşturan bu tekniklerin tek tek ya da kombine edilerek uygulanmasından oluşan masaj, kısaca sağlığı koruyucu ve tedavi edici manuel yöntemlerdir. Masajın vücutta uygulanabileceği başlıca yumuşak doku alanlarını deri, kaslar, fasia ve ligamentler oluşturur (Yüksel, 2007). Masaj uygulamaları, esas olarak kan ve lenf dolaşımına yardım etmek ve kaslardaki spazmı azaltmak amaçlarına yönelik  olarak uygulanan, geleneksel doğal tedavi yöntemleridir.

Close No menu locations found.