MASAJLAR

KLASİK MASAJLAR

Klasik masajla huzuru yeniden keşfedin..

Masajın beş ana tekniğinin, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığı klasik masaj yöntemi, özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşmaktadır. Çeşitli yağlar eşliğinde cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri, belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır.

BALİ MASAJI

Uzak diyarlardan sizin için, size özel..

Bali masajı adını Endonezya’nın küçük, volkanik bir adası olan Bali’ den alır. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan Bali masajı çoğu diğer masaj türünde olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp kas gerginliğini azaltarak vücutta rahatlama sağlar. Bali masajına diğer masaj türlerinden farklı olarak baştan değil ayaktan başlanır. Bunun sebebi ise vücudun her tarafındaki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara doğrudan bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak tüm vücuda hükmedip gevşetmek amaçlanır. Bali masajında, kendisine has Bali Santi yağları kullanılmaktadır.

SPOR MASAJI

Spor masajıyla sağlığı yakala..

Spor masajı; krampların, kas sertliklerinin zararlı etkilerinden vücudu kurtarır bununla birlikte lif kopmalarını ve kas zedelenmelerini önler. Kan dolaşımını hızlandırdığı için; toksin ve ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Vücudu genel anlamda rahatlatır, psikolojik rahatlama ile birlikte fiziksel olarak daha iyi hissetmemizi sağlar.

AROMA TERAPİ MASAJI

Aromatik kokular eşliğinde ruhunuz dinlensin,

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük, hareketlerinin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliğinden olmaktadır.

DERİ DOKU MASAJI

Tüm vücudunun rahatladığını hisset..

Derin Doku Masajı, kan dolaşımını stimüle ederek, en derinde bulunan kaslardan toksinlerin atılmasını sağlayan, zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmelerin çözülmesinde etkili olan bir masaj türüdür. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak bedendeki enerji akımını uyarılır ve vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır. Derin doku masajı, artrit, kronik eklem ağrıları, egsersiz sonrası ağrılar gibi sorunları çözmede ideal bir terapi yöntemidir.

SHİATSU MASAJI

Sihri, şifalı parmaklarla keşfet..

Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akapunkturla aynı felseyefe sahip olan Shiatsu masajında, vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.

SICAK TAŞ MASAJI

Enerjini termoterapiyle yenile..

Sıcak taş masajı, volkanik lav taşlarının sıcak suda ısıtılarak vücudun belli kilit noktalarına koyulmasına dayanır. Bu taşlar sıcağı uzun süre koruma özellikleriyle vücut üzerinde termoterapi etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırmakta, vücudun daha fazla oksijenle temasa geçmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu bakım sadece bedensel değil, aynı zamanda ruhsal ve zihinsel olarak da rahatlama sağlar.

ADİOS MİX MASAJI

Şifalı ellerin etkisini, Adios Mixle doruklarda yaşayın..

İsveç, Bali, Shiatsu ve Aroma Terapi masajlarının en özel ve en rahatlatıcı teknikleri seçilerek uygulanan Elemor Mix Masaj gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir. Aromatik kokular eşliğinde ruhunuzu ve vücudunuzu saran bu masajın enerjisiyle kendinizi daha canlı ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

LOMİ LOMİ NUİ MASAJI

Bırakın şifalı eller, ruhunuzda dans etsin..

Hawai kökenli bir masaj türü olan Lomi Lomi Nui de, kol ve dirseklerle ritmik hareketler eşliğinde masaj uygulanır. Terapistin hareketleri daha çok bir dansı andırır ve masaj hizmeti alan kişi çevresinde armoni içinde dönülerek yapılır. Eğlenceli ve çok değişik bir uygulamadır. Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama hissi uyanır.

SIRT/BAŞ/BOYUN MASAJI

Ağrı ve Kramplarla Vedalaş

Özellikle baş ağrıları çeken ve uykusuzluk problemleri yaşayan kimselere önerdiğimiz muhteşem stres giderici bir masajdır. Başa, sırta ve boyna yoğun bir şekilde uygulanır. Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Bu masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ve hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

REFLEKSOLOJİ MASAJI

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır..

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzakdoğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda, ayak tabanına belirli noktalara basınç uygulanmaktadır. Ayakta herbir nokta vücutta belli organ ve noktaları temsil eder. Refleksoloji bir tür denge masajıdır. Kişinin kendini fiziksel ve psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlar.

MEDİKAL SPOR MASAJI

İyileştirici gücüyle, bedenin yenilensin..

Medikal Masaj ülkemizde pek rağbet görmemiş olsa da dünya genelinde çok kullanılan bir masaj türüdür. Ağır iş şartları, stres dengesiz uyku, aşırı yorgunluk gibi çeşitli sebeplerden dolayı organlarımızın ve kaslarımızın aşırı yıpranmasına sebep oluruz. Medikal masaj iyileştirici gücü ve vücudumuzun yenilenmesine önemli derecede katkısı olur.

THAİ MASAJI

Vucudunuza, ruhunuza hayat getirir..

Geleneksel biçimiyle Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj ritmik basınç ve germe uygulamalardan oluşur.

YÜZ MASAJI

Cildiniz ışıldasın..

Yüz masajı kan dolaşımını artırır ve bu da cildinizin daha canlı bir görünüm kazanmasına, lemfatik boşaltım da denilen yöntemle hafifleyip ışıldamasına yardımcı olur.

MANDARA (DÖRT EL) MASAJI

Eşsiz ve gerçek bir dinlenme hissi..

İki terapistin aynı anda ve birbirleriyle son derece uyumlu, senkronize bir masaj terapisi gerçekleştirdiği bir masaj türüdür. Bu masajın en büyük amacı 2 farklı kişinin aşırı yüklenmiş elektriği tek bir masaj ile bertaraf etmesidir. Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar

Close No menu locations found.