BALİ MASAJI

Bali masajı, beden ve zihin arasındaki uyumu tekrar yakalamak için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Gelin Bali masajının tekniğini, yararlarını ve karakterini birlikte keşfedelim.

Geleneksel Endonezya masajı, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin uğrak yeri olan Bali’de geliştirildi. Bali, birkaç ileri görüşlü gezginin bu küçük bölgeden çok etkilenmeleri ve buraya “Cennet Adası” ismini takmalarıyla popüler oldu. Bu bölgede, kökleri Animist, Budist ve Hindu geleneklerine dayanan antik bilgiler daima canlı tutuldu.

Tedavinin daha etkili olabilmesi için, terapistler jojoba, susam, gül ve hindistan cevizi yağı gibi bitki özlerini kullanırlar. Bali masajı için uygun olabilecek yağların bazıları oldukça nadir olabilir. Örneğin; frangipani yalnızca Bali adasında veya Endonezya’da bulunabilir. Bu yağın Bali masajı için uygun olduğunun düşünülmesinin sebebi, Balili insanların bu yağın mutluluk verdiğine inanmalarıdır.

Vücudu Sakinleştirir ve Rahatlatır

Bali masajının en önemli faydalarından biri, tedavi gören kişinin vücudunu rahatlatması ve sakinleştirmesidir. Vücudun, sert hissedilen yerleri yumuşar ve yorgun olan zihin tekrar sakinleşir.

Dolaşımı Hızlandırır

Bali masajı, vücuttaki kan akışını hızlandırır. Özel noktalara uygulanan masaj, kan damarlarını açar ve bu sayede vücut tazelenir.

Kan akışı normal seviyelerde olursa, vücut ve zihin çok daha sağlıklı olur. Ayrıca bu sayede vücutta hissedilen ağrılar azalır ve sorunlu noktalar daha hızlı iyileşir.

Vücut Daha Sağlıklı Olur

Sağlıklı bir beden çok daha güçlüdür. Bu nedenle kendinizi yorgun hissettiğiniz zaman genellikle masaj tavsiye edilir. Tabii bu uygulamanın bir uzman tarafından yapılması daha uygundur.

Bir Bali masajı tedavisinden sonra, kişi kendini daha güçlü hisseder. Özellikle de fiziksel aktivitenin yoğun olduğu bir yaşam tarzı olan insanlar için Bali masajı oldukça faydalıdır.

Uykuyu Düzenler

Aslında birçok masaj tekniği, özellikle de uyku problemi çeken insanlar için, uykuyu düzenler. Bunun sebebi büyük oranda kan dolaşımının hızlanmasıdır. Vücudun ve zihnin sakinleşmesi ile, çok daha derin ve rahat bir uyku mümkün olur.

Close No menu locations found.