AROMA MASAJI

Aromaterapi masajı, İsveç masajının belirli temel yağları içeren losyonlar (yüksek yoğunluktaki bitkisel yağlar) kullanılarak yapılan bir versiyonudur.

Aromaterapi masajı sırasında bu yağları nefes yoluyla solur veya cildiniz üzerinden emilme yoluyla alırsınız. Bu yağlar limbik sisteminizi etkileyerek (beynin sinir sisteminize etki eden bir bölümü) vücudunuzda ve duygu durumunuzda olumlu değişikliklere yol açacaktır. İsveç masajının belirli temel yağları içeren losyonlar (yüksek yoğunluktaki bitkisel yağlar) kullanılarak yapılan bir versiyonudur.

Aromaterapi masajında kullanılan her bir yağın farklı bir etkisi olduğu söylenir. Örneğin bazıları sizi sakinleştirirken bazıları ise enerjinizi arttırır. İşte bazı yağlar ve özellikleri:

  • Sakinleştirici: papatya, lavanta ve sardunya yağı
  • Canlandırıcı: ylang-ylang, adaçayı, gül ve neroli yağı
  • Enerji verici: biberiye yağı
  • Arındırma: okaliptüs, çam ve çay ağacı yağı

Aromaterapi Masajının Bazı Faydaları

2015 Kadın Hastalıkları ve Doğum Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre; aromaterapi masajının, menstrüel krampların ağrılarını ve rahatsızlıklarını azalttığı görülmüştür.

Aromaterapi masajı menopoz semptomlarını da hafifletebilir. Yapılan araştırmalara göre aromaterapi ve bazı diğer masaj türlerinin birlikte uygulandığı zaman menopoz semptomlarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Fakat aromaterapi ve masaj sadece masaja kıyasla çok daha etkili olmuştur.

Close No menu locations found.